Οδηγίες και προτάσεις διδασκαλίας μαθημάτων για το έτος 2012-13

Please wait while JT SlideShow is loading images...
Photo Title 1Photo Title 2Photo Title 3Photo Title 4Photo Title 5
Αρχική Σελίδα

Χρόνια πολλά

Σήμερα

Επισκέψεις

Καλώς ήρθες, επισκέπτη !
1 επισκέπτης σε σύνδεση.

Τιμές Καυσίμων

Εφαρμογή του
Υπουργείου Ανάπτυξης
Counter since 27.01.12

Ψηφίστε

Είναι απαραίτητη η τεχνική - επαγγελματική εκπαίδευση?

Πρόγραμμα Μαθητείας για Αποφοίτους Τεχνικής Εκπαίδευσης.

Στο ΕΠΑ.Λ. Ακρωτηρίου φυλάσσονται τα αρχεία του 3ου Τ.Ε.Ε. Χανίων και του Τ.Ε.Ε. Ακρωτηρίου.

Ενημέρωση

Ψυχαγωγία

Κύριε Δάσκαλε !

- Κάντε με να νοιώσω πως ενδιαφέρεστε για μένα θεωρώντας με ανθρώπινο πλάσμα
- Μη με κρίνετε απο τους βαθμούς που πετυχαίνω, αλλα περισσότερο από την προσπάθεια που καταβάλλω.
- Να έχετε απαιτήσεις από μένα φτάνει να είστε δίκαιος. Γνωρίζω πως αυτό είναι αναγκαίο, έστω και αν επαναστατώ εξωτερικά.
- Μη με γελοιοποιείτε μπροστά στους συμμαθητές μου. Αυτό πληγώνει και οπωσδήποτε θα στραφεί εναντίον σας. Μια λέξη σας που θα ειπωθεί ιδιαιτέρως με σοβαρότητα και καλοσύνη, θα φέρει μεγαλύτερο αποτέλεσμα.
- Βοηθήστε με να μάθω να σκεπτομαι και να κρίνω μόνος μου και όχι να απομνημονεύω έτοιμες απαντήσεις.
- Θυμάστε καμιά φορά πως ήσασταν κι εσείς κάποτε μαθητής;

Ραδιόφωνο

Η Γη μας αγαπάει. Εμείς;

Σε περίπτωση ηλεκτροπληξίας

Πρώτες Βοήθειες:
1. Κλείνουμε την παροχή. Αν δε μπορούμε , πατάμε σε ένα στεγνό μονωτικό υλικό (π.χ κατάλογος του ΟΤΕ , πάκος εφημερίδων) και προσπαθούμε με ένα μακρύ ξύλο να απομακρύνουμε τα μέλη του θύματος από την πηγή (π.χ ένα φθαρμένο καλώδιο).
2. Καλούμε για βοήθεια (τηλ ΕΚΑΒ: 166).
3. Ακολουθούμε διαδικασία ΚΑΡΠΑ αφού είμαστε σίγουροι ότι το θύμα δεν είναι σε επαφή με την πηγή.
4. Αν το θύμα δεν δείχνει σημεία ανακοπής αλλά είναι αναίσθητο το βάζουμε σε θέση ανάνηψης. Ελέγχουμε συνέχεια αν έχει αλλάξει τίποτε στην κατάστασή του.
5. Αν υπάρχουν μεγάλα εγκαύματα του βγάζουμε τα ρούχα. Τα περιποιούμαστε με κρύο νερό .
6. Μένουμε με το θύμα μέχρι να έρθει το ΕΚΑΒ.